x
передзвонити

Добрива для зернових - як і коли правильно вносити

Пшениця - один з перших одомашнених злаків. Ще в давні часи Римську імперію називали "пшеничною імперією". Поступово пшениця та інші зернові "переселилися" і в інші країни. Зернові культури знаходяться на першому місці по затребуваності споживачем і вирощуванню на полях.

Важливим етапом вирощування зернових є правильне підживлення зернових.

Позитивно на мінеральну підгодівлю реагують такі зернові як пшениця, ячмінь, овес, рис, просо, жито. Кожна культура має свої особливості підгодівлі, і якщо все зробити правильно, то підсумковий урожай здатний вирости в кілька разів.

Пшениця завжди вдячно приймає мінеральну підгодівлю. Поглинання всіх необхідних поживних речовин закінчується до періоду колосіння. Якщо раніше в цьому грунті вирощували картоплю, буряк, то необхідність удобрювати пшеницю азотом набагато вище.

Ячмінь удобрюють мінеральними підгодівлями. Як правило, ячмінь закінчує поглинати ці поживні елементи, коли починається цвітіння - колосіння. Підживлення азотом роблять одночасно з передпосівною обробкою.

Підживлення ячменю азотом здійснюють після періоду цвітіння. Тоді білковість ячменю збільшується, а відповідно, поліпшується його якість.

Овес не такий вимогливий до органічного складу грунту. Він непогано росте і в кислих грунтах, а також стійкий до нетривалих і не сильних морозів. Активно поглинає додатково внесені поживні речовини такі як азот, фосфор, калій.

Просо - досить вибаглива рослина, але все ж прекрасно переносить посуху. Основну частину поживних елементів споживає за 40-50 днів - від кущіння до наливу зерна. При вирощуванні проса в степовій зоні рекомендується підгодовувати фосфорними добривами. На типових чорноземних грунтах застосовують повні мінеральні добрива.

Жито до періоду кущіння не потребує великого обсягу поживних речовин. Однак, ця рослина чутлива до нестачі фосфору. Повноцінне осіннє харчування жита калієм і фосфором благотворно впливає на її кущіння, накопичення запасу цукрів і зростання зимостійкості.

Навесні озиме жито вимагає активного постачання азотом. Пізня підгодівля жита потрібна для поліпшення якості зерна.

У компанії "Агро Ритм" працюють досвідчені фахівці в області вирощування сільгосп культур. Ми ведемо кожного клієнта від початку посівних робіт до збору врожаю. Проконсультуватися з приводу внесення добрив для зернових можна у наших фахівців.