x
передзвонити

Невигідна справа для аграріїв: Чому ціни на гречку можуть зростати

Невигідна справа для аграріїв: Чому ціни на гречку можуть зростати

Гречка – це смачна і дуже корисна крупа. Вона містить мало не найбільшу кількість вітамінів і мінеральних речовин. Також в ній є фосфор, мідь, калій, кальцій, амінокислоти, Омега-3 жирні кислоти. Саме через це її стали свого часу називати «царицею круп».

Середня ціна гречки на сьогоднішній день складає 12 гривень за 1 кг завдяки гречці із Росії. Але ціна на неї незабаром може зрости на 10-15%.

Привід зростання цін на гречку та інші сільськогосподарські продукти полягає у тому, що аграрії не бачать сенсу вирощувати гречку. І це цілком зрозуміло з точки зору не тільки аграрної справи, а й з економічної сторони.

Аграрії говорять, що зараз їм зовсім не рентабельно ростити гречку у зв'язку з тим, що її потрібно зберігати в елеваторі. Але елеватори вимагають великих витрат електроенергії. Енергоресурси зараз також коштують дорого.

Але ще однією з причин зростання цін на цей продукт є скорочення посівів.

Поля України засівають чим хочеш - рапсом, соєю, пшеницею. Адже гречка більш вибаглива в догляді, а продавати її важко.

В одному з фермерських господарств в Житомирській області від гречки відмовилися, і ось з яких причин:

  • високі витрати на вирощування гречки;
  • рентабельність вирощування низька;
  • вимоглива;
  • довго збирається.

Отже, сучасні аграрії України вважають за краще сіяти олійні та пшеницю в зв'язку з тим, що ці культури прекрасно йдуть на експорт. В Європі та Америці, наприклад, на гречку попиту абсолютно немає.

Аграрії зовсім не проти вирощувати даний продукт для внутрішнього ринку країни, але знову ж таки виникає маса труднощів, в першу чергу - з економічного боку. Також аграрії, для початку, просять, щоб держава повернула пільговий ПДВ. А далі треба адекватно прорахувати, скільки і яких культур треба сіяти. В іншому випадку, гречка може абсолютно зникнути з полиць магазину як колись в 2011- му році.

Розкажи друзям