x
передзвонити

Поставки зернових з Білорусії в Туреччину через Україну

Поставки зернових з Білорусії в Туреччину через Україну

Білорусь розглядає пропозицію про будівництво річкового порту на Дніпрі в Гомельській області поблизу кордону з Україною для виходу в Чорне море. Про це заявив посол Білорусі в Туреччині Андрій Савіних. Варто зазначити, що даним проектом дуже зацікавлений турецький інвестор компанії Derin Shipping & Trading Co.

Імовірно, портовий термінал можуть побудувати в селі Нижні Жари (Брагінський р-н Гомельської області).

Відзначається, що завдяки річковому порту Білорусь зможе транспортувати калійні солі, нафтопродукти, граніт з глушкевічского родовища, м'ясо-молочну продукцію, зернову продукцію і машинобудівну техніку. Також, українська сторона підтвердила технічну можливість проходження суден класу "ріка-море" від Київської ГЕС до села Нижні Жари.

При цьому необхідно врахувати габарити суднових шлюзів Дніпровського каскаду після виконання робіт з днопоглиблення - протяжністю 103 км на глибину 3,65 м при позначці 102,0 м за Балтійською системою Київського водосховища.

Хоча, варто відзначити, що даний проект рентабельний, а для Української сторони не тільки для сільськогосподарської галузі, а для економіки країни в цілому. І з політичних точок зору це вигідна угода. В компанії «Агро-Ритм» можна отримати більш детальну інформацію в сфері сільськогосподарської та аграрної галузі:

  • про переробку зерна;
  • щодо стану посівів та ходу збиральної / посівної кампанії в Україні;
  • щодо цінових тенденцій в країні;
  • щодо стану зернових і олійних культур на світовому ринку;
  • щодо придбання вітчизняних зернових культур за вигідними пропозиціями.

Розкажи друзям