x
передзвонити

Які продукти, і де купує Україна сьогодні

Які продукти, і де купує Україна сьогодні

У січні-вересні 2018 року в Україну було завезено агропродукції майже на 3,9 мільярда доларів США. Це на 690 мільйонів або на 20,8% більше, ніж за 9 місяців минулого року.

- Такі дані Державної служби статистики, - повідомив заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

- Що купує Україна?

- Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україні вже кілька років поспіль залишається незмінною. При цьому вартість закупівель всіх ключових товарів, що імпортуються, за винятком тютюну, зростає, - зазначив експерт.

Серед лідерів за обсягами закупівель - фрукти, в основному, цитрусові та банани. Їх імпорт за 9 місяців 2018 року склав 319 мільйонів доларів.

Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібних та молюсків. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 9 місяців поточного року склав 371 млн. доларів, переважає морожена риба. Її закупили на 239 мільйонів.

На імпортну рибу та на фрукти витрачаємо найбільше.

Насіння соняшнику для сівби за січень-вересень 2018 року імпортували на 214 мільйонів доларів, а насіння кукурудзи - на 114 мільйонів.

Обсяги поставок в Україну кави і чаю за цей період склали 147 мільйонів доларів, а шоколаду, какао-бобів і виробів з нього - 207.

Масла було імпортовано на 167 мільйонів, а поставки етилового спирту склали 153 мільйони доларів. Разом ці продукти становлять понад 51% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумував Микола Пугачов.

Україна і країни у яких вона купує:

  • Країни Євросоюзу (Польща, Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди) - це головні імпортери для України;
  • Азіатські країни;
  • США;
  • Латинська Америка.

Однак, не слід забувати, що насамперед крім імпорту є ще й національні виробники. Зокрема, якщо йдеться про вирощування зернових. Так, на сьогодні, кукурудза – одна з найпоширеніших культур для вирощування в Україні. Даний посівний матеріал за популярністю можна сміливо ставити в один ряд з соняшником і пшеницею. Одним з таких національних виробників є компанія Агро-Ритм, яке виробляє насіння різних культур, від насіння пшениці до ріпака та інших культур.

Розкажи друзям